Yazıcı Toner

Toner Tozu

Toner tozu yazıcı kartuş içindeki parçaların çalışması ve sonrasında kağıt üzerine görüntüyü göstermede etkili olan ana malzemedir. Toner tanecikleri ya da büyüklüğü tozun kalitesini direkt olarak belli eden bir detaydır. Çünkü tanelerin çapları ne kadar birbirine yakınsa o kadar kalite belirleyicidir, aksi takdirde büyük parçalar geçiş yolunu kapattığından ve uygun tozların geçişini engellediğinden yazıcı tonerden başarılı bir sonuç alınamaz. Piyasamızda maaalesef ki, en büyük sorun olan kalitesiz toner tozu satışı; genel bir intiba olarak olumsuz yansıma yapmaktadır. İnsanların firmalara güvensizliği de işin çabasıdır. Biz kaliteye ve güvene özen gösteren bir firma olarak kimyasal yapıları itibari ile misyonumuzdan asla ödün vermeyiz.

Toner tozu lazer yazıcılarda ya da fotokopi makinalarında kömür tozuna benzeyen bir maddedir. İçeriğinde yaklaşık 30 farklı kimyasal vardır. Ama en fazla bulunan karbon elementidir. Karbon çok fazla solunduğunda solunum hastalıklarına yol açar. Toner tozunda ayrıca dökümde parlaklık sağlanması açısından karışıma balmumu kullanılır, kağıda yapışması için de reçine vardır. Bu üretim doğal ve kaliteli olanıdır bir de şekilsiz üretim vardır ki, bu hem sağlığa, hem doğaya, hem de kaliteden ödün vermek demektir. Mesela bir toner tozunun nasıl saklanılması gerektiği detayı çok önemlidir, asla nemli, rutubetli, ıslak yerlerde saklanmamalıdır. Böyle bir saklanma metodunda kullanım süresi azalır, bozulmalar yaşanır. Ancak saklamada dikkatlilik demek 24 ay raf ömrü demektir, kaliteli bir baskı demektir.

Toner-Toner Tozu Kullanımı

Her şeyden önce satın alınırken orijinal olmasına özen gösterilmelidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey maddi konudan çok kuşkusuz sağlık faktörüdür. Toner tozu kanserojen madde içerdiğinden özen iki kat fazla olmalıdır. Direkt cilde teması durumlarına dikkat edilmelidir. Sağlıksız olduğundan havasız bir yerde dolum yapmak zarar verir. Atık tonerler asla çöp kutusuna boşaltılmamalıdır. Buraya atılan toner tozları uçarak havaya karışır ve insanlar bunu soluyarak zarara ortak olurlar.

Biz kalite odaklı çalışan ve müşteri memnuniyetine değer veren bir firma olarak müşteri portföyümüzün her geçen gün genişlemesindeki sebep olarak insan sağlığına değer vermek hissini karşı tarafla paylaşmaktan geçtiğine inanmaktayız. İşimizde bilinçliyiz ki, toner tozu kullanımındaki ufak bir yanlışlığın insan sağlığında zarar verici etkilerinin ciddi boyutlara vardığıdır. Çizgimizi hiç bozmadık, orijinal kalitede üretim yapmanın ve satış yaparak sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz.