Orjinal Toner

Orjinal Toner

Orjinal Toner yazıcı üreticileri tarafından kendi markaları üzerinden piyasaya sunulan tonerlerdir. Yazıcı üreticileri öncesinde demo şeklinde bir toner piyasaya sunar ki böylelikle iki taraflı deneme süreçleri gerçekleşsin. Sıfır alınan bir yazıcı da olan toner her zaman demo tonerdir. Bunların baskı kaliteleri düşük olduğu gibi kısa zamanda da tükenir. Konumuz her ne kadar toner üzerine olsa da misyonumuz gereği müşterilerimize dikkat edilmesi gereken bir nokta olduğunu belirtmek isteriz ki o da yazıcı alımı detayı. Yazıcının fiyatı önemli olan değil, tonerin fiyatı ve baskı kapasitesidir. Orjinal toner fiyatları oldukça yüksektir. Buna karşılık alacağınız karşılık ta aynı derecede olacaktır. Ancak sektörde maalesef ki muadil tonerleri orijinal olarak satarak tüketiciyi aldatma politikası güdülmektedir. Orijinal olup olmadığını anlayıp anlamamak elbette ki bir uzmanın işidir. Bu sebeple bilinen markalar bu durumu ellerinden geldikçe engellemek amaçlı ambalaj değişiklikleri yaparlar. Böylelikle taklitler tüketici tarafından anlaşılabilir. Bu farklılık dışında elbette ki satış faturasının var olması da şart olan noktadır.

Neden Orijinal Toner Kullanılmalı

Özellikle fotoğraf baskısı söz konusu ise kesinlikle orijinal kullanılmalıdır. Diğer dökümler için muadil toner kullanımı yeterli olabilir. Toner doldurulurken eski tozla yeni toz kesinlikle birbirine karıştırılmamalıdır. Tamamen temizlendikten sonra yeni toz konulmalıdır. Orijinal toner farklılığı her zaman bir tık önde olmasına rağmen, sektörde bazı kurumlar deyim yerindeyse kötü niyetliler sahte toner kartuşu üretip satmaya başlamışlardır. Orijinali ile birebir kutularına da koyan bu üreticiler orijinal fiyatın çok altında bir destek çıkarak kandırma politikası ile iş yürütmektedir.

Toner Kullanımı

Orijinal toner fiyatları günümüzde yazıcı fiyatlarını geçmiş durumdadır. Tüketici bu durumlarda orijinale yakın eş değer tonerleri satın almaya doğru gitmektedir. Eşdeğer toner olan muadil tonerler baskı kaybında sadece %5 lik bir kayıp söz konusudur ki, bu da tasarruf açıdan inanılmaz artı bir rakamdır. Firmamız toner dolumu, yenilenmesi, çeşitliliği, tamir ve bakımı açısından faaliyet göstermekte olup her zaman araştırmaya yönelik, yenilikçi fikirleri ile başarı hedefli çalışmaktadır. Kalite odaklı çalışmak, müşteri memnuniyeti her zaman önde gelen detaylardır. Tek amaç teknolojiyi yakından takip ederek yerini sağlamlaştırmaktır. Müşterilerimize olan derin saygımızdan dolayı uyarımız, ucuz fiyata dolumlar yaptırmaktan kesinlikle kaçınmalarıdır. Sahte ürünlerden uzak kalmanın tek yolu piyasaya ortalamasının altında fiyatla toner satan firmalardan uzak durmakla başlar.